Proč je dobré mít na webu blog?

Přemýšlíte o tom, že byste pro své podnikání potřebovali webové stránky nebo už je dokonce máte? Pak je důležité se zamyslet nad tím, zda by i pro vás nebylo vhodné začít s blogem. Ten vám totiž může v mnohém pomoci a je jedním z hlavních nástrojů, jak na váš web, kde ukazujete vaše služby, přivést více lidí.Možná si teď říkáte: „Pro mě by byl blog zbytečný, ani nevím, jaký by měl být jeho obsah.“ Ano, skutečně jsou případy firem, kde prostě není moc, co sdílet, a místo nudného popisování, co se dělo dneska v kanceláři, je lepší blog vůbec nemít. Takových firem je ale minimum. Většinou vaše služba vznikla, protože může být něčím přínosným pro vašeho zákazníka. Stejně tak pro něj mohou být přínosné i vaše rady a poznatky na webu.


Oprávněná důvěra

Blog tedy může být místem, kde přiblížíte lidem své znalosti a zkušenosti z oboru. Vy obohatíte návštěvníka webu novými informacemi anebo poskytnete doprovodnou službu již stávajícím zákazníkům. Ty na oplátku budou vědět, že svému řemeslu skutečně rozumíte a budou vám díky tomu moci více důvěřovat.


Jste také lidi

Zvláště pokud jste větší firma, může web dost často působit dojmem korporátu, za kterým už nejsou tolik vidět jednotliví lidé. Tento dojem můžete na blogu naprosto rozbourat. Pomocí blogu ukážete lidskou stranu vašeho podnikání a představíte konkrétní lidi, kteří se skrývají za jménem vaší firmy. Zákazník, zvláště pak pokud prodáváte službu, bude daleko raději jednat s konkrétním člověkem než s firmou, pod níže je těžké si někoho představit.


Vyhledávače mají rádi blogy

Zamyslete se, kde hledáte služby v odvětví, ve kterém se tolik nevyznáte. Odpověď bude pravděpodobně „pomocí internetového vyhledávače“. Často pomocí něj narazíte na služby, které jsou skvělé a vy byste se o nich pravděpodobně jinak neměli šanci dozvědět. Podobně je to i s vaším podnikáním. Internetové prohlížeče ale upřednostňují aktuální weby, na kterých se pořád něco děje. Proto pokud jste si před lety vytvořili webové stránky, na kterých zákazníci najdou jen kontakty a popis vašich služeb, je menší pravděpodobnost, že se o vás někdo dozví. Naopak v případě, že na svém blogu aktivně publikujete články, najdou vás noví potencionální zákazníci, již vaše služby uvítají.


Sdílení s přáteli

Co byste raději poslali vašim přátelům, reklamu nebo článek na blogu, jenž vám osobně v něčem pomohl? Odpověď je jasná – článek na blogu. Jestliže vytvoříte dobrý článek na blogu, který bude lidem prospěšný, začnou si ho posílat nebo ho nasdílí na sociálních sítích. Díky tomu se o vašem webu i službách dozví více lidí. Internetové vyhledávače jsou dobrá věc, ale pokud řešíme nějaký problém a blízká osoba nám pošle článek, který nám ho pomůže vyřešit, bude to pro nás pravděpodobně ještě lepší cesta.


Místo pro časté dotazy

V některých odvětvích se stává, že lidé mají před koupí služby nebo produktu spoustu otázek. Ve chvíli, kdy na jejich zodpovídání nemáte konkrétního zaměstnance, můžou být dotazy nad vaše kapacity. Zákazníci mají ale právo znát odpovědi na své dotazy, a tak se možná nejlepším řešením pro obě strany stává blog. Zákazník bude rád, že nemusí vycházet z komfortní zóny a psát vám a vy zase budete mít více času věnovat se službě, kterou poskytujete, a ne zodpovídáním dotazů.


Jestliže už ale dlouho víte, že blog by byl něčím, čím chcete obohatit vaše webové stránky, ale netroufáte si na něj sami, nemějte strach. V dnešní době je spousta lidí a firem, které se těmto oblastem věnují profesionálně a pomohou vám.


22 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše