Nejčastější chyby webových stránek

Nikdo určitě nebude pochybovat, že dobře udělané webové stránky jsou součástí kvalitního marketingu. Často to bývá první kontakt zákazníka s vaší firmou, a proto není radno webové stránky zanedbávat. V následujícím článku si ukážeme, jaké nejčastější chyby se na webových stránkách objevují a proč je tolik důležité se jim vyvarovat.Nevím, co jste za firmu


Jeden z největších prohřešků nastane, pokud máte sice krásný, moderní web, který na první pohled vypadá dokonale, ale není z něj na první pohled poznat, co děláte. Potencionální zákazník musí okamžité poznat, o co jde. Nebo si myslíte, že bude kvůli vaší firmě zahazovat svůj drahocenný čas a bude na vašem webu tuto informaci hledat? Každý web se vždy snaží být co nejpřívětivější pro své zákazníky. Pokud zákazník nebude vědět, co je váš web zač, pravděpodobně velmi rychle odejde a už se nikdy nevrátí.


Nečitelné písmo


Na vaší stránce jsou sice všechny důležité informace uvedeny, ale jdou velmi těžko přečíst. Pokud chcete něco sdělit, musíte se snažit, aby všechny důležité informace byly pro uživatele nejjednodušeji k nalezení. Pohyblivé obrázky, grafika, slide show a další podobné vymoženosti jsou sice skvělé, ale nikdy to nesmí být na úkor srozumitelnosti. Naopak by tyto prvky měly přispět srozumitelnosti vašeho webu. Podobným problémem je i příliš malé písmo. Nikdo ze zákazníků si na váš web nebude brát lupu. Pokud chcete, aby se na web lidé vraceli, musí být dobře čitelný okamžitě a na všech druzích zařízení.


Nevím, kam kliknout


Tento problém je dvousečný. Může nastat v případě, že dáváte návštěvníkovi webu příliš možností, kam může kliknout a on potom neví, co má dělat. Tisíc vyskakovacích oken a blikajících odkazů prostě nedělá dobrotu. Naopak ale musíte zákazníkovi ukázat, kde na webu se může dále pohybovat a musí to být jasné a srozumitelné. S tím vám může pomoct, když si vytvoříte ideální cestu, kterou od zákazníka očekáváte. Jednotlivé části webu na sebe budou odkazovat v logickém pořadí a váš zákazník dostane relevantní informace ve správný čas.


Web je příliš pomalý


Ano, v dnešní době to už nebývá častý problém, nicméně i tento aspekt je dobrý zvážit. Amazon udělal před časem test, díky kterému zjistil, že pokud svůj web zpomalí o 0,1 vteřiny, přijde o 1 % obratu, a to v tomto případě rozhodně není málo. Pokud tedy uvažujete, zda na webu nechat prvky, které jsou sice vizuálně skvělé, ale zpomalují načítání webu, vždy je dobré podřídit se rychlosti.


Musím něco vyplňovat nebo odškrtávat


Znáte to, jdete na web, který se ještě ani nenačetl a už na vás vyskočí tisíc oken, které vás bombardují, abyste vyplnili email a podobné věci. Nepůsobí to dobře. Je samozřejmě v pořádku snažit se od zákazníka získat jeho emailovou adresu, abyste ho mohli dále kontaktovat, není to však dobré dělat nadmíru a už vůbec ne ještě dříve, než potencionální zákazník zjistí, co jste vůbec zač. Je dobré vyvarovat se i zbytečným nutnostem přihlášení, nebo vyžadovat po zákazníkovi údaj, který není potřeba. Část lidí si návštěvu webu, nebo dokonce koupi vašich služeb, může, kvůli zbytečnému vyplňování, rozmyslet.


Nevidím kontaktní údaje


Jedna z nejdůležitějších a nejzákladnějších věcí je možnost kontaktovat firmu. Zvláště pokud nabízíte služby, kvůli kterým vás lidé musí nejdříve kontaktovat, je prioritní, aby tuto informaci nemuseli hledat. Podobné je to i v případě, že chcete, aby zákazník navštívil vaši prodejnu nebo obecně ve všech případech, kdy chcete, aby se dostavil na určitou adresu. Všechny tyto informace musí být jasné a musí být lehko dohledatelné. Váš zákazník pravděpodobně nebude několik minut pátrat po vašem webu jen proto, aby tyto informace našel. Zvlášť v případě, že vaše konkurence má vše přehledné. Pozor si dejte také na situaci, kdy kontaktní údaje chybí úplně.


16 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše